Czyste powietrze na placu budowy i w warsztacie

Nowy, mobilny oczyszczacz powietrza SYS-AIR firmy Festool – od października 2024 r.

Nowy oczyszczacz powietrza SYS-AIR zapewnia czyste powietrze – w warsztacie i na placu budowy.

Festool rozszerza swoją ofertę o nowy oczyszczacz powietrza, który odfiltrowuje z powietrza szkodliwe pyły zawieszone. Kompaktowy format Systainera i niewielki ciężar doskonale sprawdza się zarówno w zastosowaniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Dzięki wydajnemu, dwustopniowemu systemowi filtrowania nowy SYS-AIR zapewnia kompleksowe oczyszczanie powietrza. W ten sposób nawet najmniejsze cząsteczki pyłu oraz inne szkodliwe substancje trafiają do oczyszczacza powietrza, a nie do płuc. W rezultacie oznacza to: mniejszy nakład pracy związany we sprzątaniem , wyższy poziom czystości i lepszą jakość powietrza.

Lekki i poręczny: Niewielki ciężar poniżej 10 kg, w praktycznym formacie Systainera³ M437 z uchwytem do przenoszenia.
Elastyczność niezależnie od wielkości pomieszczenia: W celu zwiększenia w razie potrzeby cyrkulacji powietrza – również w większych pomieszczeniach – możliwe jest szeregowe połączenie maksymalnie sześciu oczyszczaczy powietrza.
Wydajność: Przy przepływie 680 m³/h powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 57 m² może być oczyszczane z zapewnieniem trzykrotnej wymiany powietrza na godzinę.

 

SYS-AIR posiada dodatkowy moduł gniazda wtykowego prądu stałego, dzięki czemu oferuje możliwość podłączenia odkurzacza, elektronarzędzia lub innych oczyszczaczy powietrza.
Regulowane natężenie przepływu: W zależności od potrzeb, prędkość wentylatora można regulować, ustawiając jeden z dwóch stopni prędkości: Stopień 1 – tryb eko, stopień 2 ‒ maksymalna cyrkulacja powietrza.

Drobne cząsteczki pyłu osadzają się na powierzchniach, urządzeniach i w otoczeniu. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę – pod tym względem świadomość związana z czystą pracą dzięki odkurzaczom bardzo się zmieniła w ostatnich latach. Coraz więcej użytkowników docenia możliwość korzystania ze skutecznego odsysania pyłu bezpośrednio przy elektronarzędziu. Festool jest jednym z pierwszych dostawców odkurzaczy w połączeniu z elektronarzędziami i produkuje własne odkurzacze w swoim zakładzie w Illertissen (w pobliżu Ulm). Nie bez powodu Festool oferuje szeroką gamę odkurzaczy – od małych modeli, takich jak odkurzacze w formacie Systainera, po duże urządzenia – do różnych kategorii pyłu – w wariantach zasilanych z sieci lub akumulatorowo. Do swojej bogatej oferty odkurzaczy firma Festool dołączyła teraz oczyszczacz powietrza SYS-AIR. Mimo profesjonalnego odsysania podczas pracy cząsteczki pyłu są uwalniane do otoczenia – szczególnie w sytuacjach, kiedy odsysanie jest możliwe tylko w niewielkim stopniu lub nie jest możliwe. Dzięki nowemu oczyszczaczowi powietrza firma Festool stworzyła kompletny system zapewniający najlepsze możliwe parametry pracy bezpyłowej  – zarówno na placu budowy, jak i w warsztacie. Oczyszczacz powietrza filtruje i oczyszcza powietrze w otoczeniu użytkownika, poprawiając tym samym jego jakość. Oznacza to: mniej pracy związanej z czyszczeniem, wyższy poziom czystości oraz zadowolonych i entuzjastycznie nastawionych klientów, zwłaszcza w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych.

Dwustopniowy system filtrowania: Filtr wstępny wychwytuje dużą część pyłu zawieszonego. W ten sposób chroniony jest filtr główny. Filtr wstępny jest ekonomiczny, a jego wymiana przebiega szybko i łatwo.
Filtr główny o kształcie TripleV posiada wyjątkowo dużą powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu filtr nie zatyka się tak szybko, a tym samym działa znacznie dłużej. Filtr został zaprojektowany pod kątem pyłów kategorii M wzgl. H.
Oczyszczone powietrze płynie do góry w trzech kierunkach: w lewo, w prawo i do tyłu. Pozwala to ograniczyć wzbijanie się pyłu i zmniejszyć powstawanie uciążliwych prądów powietrza.

Bez względu na miejsce, stawiasz na czystość.

Festool zaprojektował swój nowy oczyszczacz powietrza w praktycznym, kompaktowym formacie Systainera³. Jego niewielka waga sprawia, że nadaje się zarówno do użytku mobilnego, jak i stacjonarnego. Nowy SYS-AIR jest również łatwy w obsłudze i posiada dwustopniową regulację. Lampka ostrzegawcza informuje o konieczności wymiany filtra. Jeśli w warsztacie jest mało miejsca, praktyczny uchwyt sufitowy stanowi bezpieczne i proste rozwiązanie stacjonarne. Szczególnie praktyczną cechą jest to, że filtr można wymienić bardzo szybko i łatwo – bez konieczności demontażu SYS-AIR. Dzięki systemowi T-LOC możliwe jest zablokowanie oczyszczacza SYS-AIR w uchwycie sufitowym, a następnie błyskawiczne zdemontowanie go do użytku mobilnego. To gwarantuje pełną elastyczność podczas eksploatacji na placu budowy lub w warsztacie. Firma Festool zaprojektowała również kilka specjalnych rozwiązań do zastosowań mobilnych: integrację oczyszczacza powietrza ze ścianką przeciwpyłową, a także możliwość szeregowego połączenia kilku oczyszczaczy powietrza SYS-AIR w dużych pomieszczeniach.

Przewód doprowadzający powietrze: Zapewnia optymalne wychwytywanie pyłu przy użyciu ścianki przeciwpyłowej lub w trudnych warunkach przestrzennych
Przewód doprowadzający powietrze: Zapewnia optymalne wychwytywanie pyłu przy użyciu ścianki przeciwpyłowej lub w trudnych warunkach przestrzennych
Firma Festool opracowała oczyszczacz powietrza w taki sposób, aby umożliwić jego łatwy montaż w ściance przeciwpyłowej.

Oczyszczone powietrze sprzyja zdrowiu

Mimo optymalnego odsysania w powietrzu unoszą się drobne, niewidoczne pyły zawieszone, zwłaszcza podczas szlifowania, wiercenia i cięcia. Drobny pył może prowadzić do rozwoju chorób płuc i układu oddechowego lub alergii. Dzięki przepływowi do 680 m³/h wydajny SYS-AIR zapewnia intensywną cyrkulację powietrza i odfiltrowuje z niego cząsteczki pyłu oraz inne szkodliwe substancje. Firma Festool opracowała specjalny filtr główny w kształcie TripleV, aby zapewnić wyjątkowo dużą powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu filtr zatyka się wolniej, a tym samym działa dłużej. Filtr główny jest przeznaczony do odsysania pyłów kategorii M i H. Oznacza to, że wszystkie zatrudnione osoby mogą pracować w większym skupieniu, bardziej produktywnie i w dłuższej perspektywie cieszyć lepszym zdrowiem się dzięki czystemu powietrzu.

Uchwyt sufitowy umożliwia stacjonarne użytkowanie w warsztacie. Łatwy montaż od góry – oszczędność miejsca i stabilne blokowanie za pomocą T-LOC.
Pełna elastyczność podczas eksploatacji na placu budowy lub w warsztacie.
Dzięki sztywnym prętom gwintowanym i dobrej dostępności wymiana filtrów wstępnych i głównych przebiega szybko i łatwo – bez użycia narzędzi.
Dzięki sztywnym prętom gwintowanym i dobrej dostępności wymiana filtrów wstępnych i głównych przebiega szybko i łatwo – bez użycia narzędzi.
Nowy oczyszczacz powietrza SYS-AIR można oczywiście łączyć z innymi Systainerami, transportować przy użyciu wyposażenia pojazdu bott vario3, umieścić w warsztacie na odkurzaczu lub zawiesić pod sufitem za pomocą uchwytu sufitowego.

 

Optymalne wychwytywanie pyłu przy użyciu ścianki przeciwpyłowej

Aby zapobiec przedostawaniu się pyłu i brudu poza obszar roboczy, odpowiednim rozwiązaniem jest ścianka przeciwpyłowa w połączeniu z budowlanym oczyszczaczem powietrza. Wytwarzane jest podciśnienie, pył jest odprowadzany w ukierunkowany sposób z pomieszczenia, dzięki czemu poprawia się jakość powietrza w obszarze roboczym. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie dochodzi również do zapylenia pomieszczeń znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu. Firma Festool opracowała oczyszczacz powietrza w taki sposób, aby umożliwić jego łatwy montaż w ściance przeciwpyłowej. W celu punktowego wychwytywania pyłu warto skorzystać z elastycznego, sześciometrowego węża (dostępny w ramach wyposażenia dodatkowego). Może on być umieszczony bezpośrednio w miejscu powstawania pyłu. Zdecydowanie ogranicza to rozprzestrzenianie się cząsteczek pyłu w pomieszczeniu. Punktowe wychwytywanie pyłu pozwala zapobiec przedostawaniu się pyłu do trudno dostępnych miejsc lub małych pomieszczeń.

Nowy oczyszczacz powietrza SYS-AIR będzie dostępny od października w specjalistycznych sklepach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.festool.pl

Zdjęcia: Festool GmbH

___________________________________

Dane techniczne – oczyszczacz powietrza SYS-AIR

SYS-AIR M SYS-AIR H

Pobór mocy200 W 200 W

Wielkość przepływu maks. 680 m³/h 440 m³/h

Powierzchnia filtracyjna filtra

wstępnego 8600 cm² 8600 cm²

Powierzchnia filtracyjna filtra

głównego 24 600 cm² 24 600 cm²

Długość przewodu 7,5 m 7,5 m

Wymiary: (dł. x szer. x wys.) 396x296x437 mm 396x296x437 mm

Maks. moc przyłączeniowa gniazda wtykowego 2200 W 2200 W

Kategoria pyłów M H

Ciężar produktu bez wyposażenia 9,9 kg 9,9 kg