Czterdziesta rocznica targów Drema: Przyszłość przemysłu drzewnego i meblarskiego w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny stają się centrum innowacji i przyszłości przemysłu drzewnego oraz meblarskiego. W dniach 10-13 września na terenie MTP Poznań Expo odbędą się jubileuszowe, czterdzieste Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema. To wyjątkowe wydarzenie, które na przestrzeni czterech dekad stało się nie tylko miejscem prezentacji najnowszych technologii, ale także forum wymiany doświadczeń i wiedzy między ekspertami z całego świata.

Fot. Drema / MTP Grupa

Wielkość ma znaczenie

Organizatorzy tegorocznej edycji Drema przewidują, że liczba wystawców i powierzchnia wystawiennicza znacznie przewyższą te z roku ubiegłego. To dowód na rosnące znaczenie targów w globalnym kontekście. Największe firmy z branży drzewnej i meblarskiej zgłosiły swój udział, a wśród nich liderzy prezentujący najnowsze rozwiązania technologiczne, które mogą zrewolucjonizować przemysł. Na wystawie zobaczymy maszyny do krojenia i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli, akcesoria meblowe, a także kleje i lakiery.

Drema Tools i Trendy 2024

Targi Drema to nie tylko przestrzeń wystawiennicza. W obszarze Drema Tools firma ITA Tools wraz ze swoimi partnerami zaprezentuje kompleksową gamę narzędzi dla stolarzy i rzemieślników. Szczególnie interesujące będą warsztaty z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów oraz pokazy ostrzenia narzędzi z wykorzystaniem innowacyjnego procesu ablacji laserowej. W strefie Trendy 2024 odwiedzający będą mogli zobaczyć nowości od producentów okuć i akcesoriów meblowych, które wyznaczą kierunki rozwoju branży na najbliższe lata.

Nowości i innowacje

Nowością tegorocznej edycji jest strefa Infotech City, gdzie prezentowany będzie cyfrowy mobilny warsztat stolarski. To znak czasu, że digitalizacja i automatyzacja wkraczają na coraz szersze wody, oferując nowe możliwości i rozwiązania dla tradycyjnych zawodów. Pokazy wózków widłowych na terenie plenerowym to kolejny element, który przyciągnie uwagę odwiedzających, pokazując praktyczne zastosowania nowoczesnych maszyn w przemyśle drzewnym.

Wiedza i networking

Program targów jest bogaty w wydarzenia towarzyszące. Ponad 20 konferencji i rund dyskusyjnych poświęconych będzie aktualnej sytuacji rynkowej, automatyzacji i mechanizacji procesów produkcyjnych w ramach Przemysłu 4.0. Kongres Przemysłu Drzewnego Koopdrew, odbywający się w przeddzień targów, stanie się platformą do omówienia szans i zagrożeń dla sektora leśno-drewnianego w nadchodzących latach. Eksperci z Polski i zagranicy będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, jak radzić sobie z bieżącymi wyzwaniami i wypracowywać rozwiązania chroniące lokalne firmy.

Perspektywy dla przyszłości

Drema to nie tylko okazja do zobaczenia najnowszych technologii, ale przede wszystkim do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych. W obliczu globalnych wyzwań, takich jak zmiany klimatyczne czy kryzysy surowcowe, współpraca i innowacyjność stają się kluczowe dla przetrwania i rozwoju branży. Targi w Poznaniu są miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a wspólne działania przynoszą konkretne korzyści dla całego sektora.

Czterdziesta edycja targów Drema to nie tylko święto przemysłu drzewnego i meblarskiego, ale także manifestacja siły i potencjału tej branży. Spotkajmy się w Poznaniu, aby razem budować przyszłość opartą na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i współpracy.

Opracował: Sławek Niedzielski portal maszynydlameblarstwa.pl