Coraz pełniej na Żeraniu: OKAM podpisał kolejne 4 umowy najmu

Nowi klienci OKAM, dysponującym na warszawskim Żeraniu przestrzenią na nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88, zajmą odpowiednio powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw, teren magazynowo-produkcyjny o rozmiarze 422 mkw, 157 mkw oraz 1.293 mkw w hali przeznaczonej także na działalność magazynowo-produkcyjną. 

Jednym z przyszłych najemców jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, która realizuje projekty mające na celu zapewnienie godnego miejsca do życia osobom niezamożnym, które nie dysponują przestrzenią do zamieszkania lub mieszkają poniżej dopuszczalnych standardów. Organizacja m.in. remontuje domy i mieszkania przy zaangażowaniu wspieranych rodzin, a także wsparciu Partnerów ze świata biznesu, oferujących fundusze, materiały budowlane, doposażenie czy pracę wolontariacką swoich pracowników. Na Żeraniu Fundacja zajmie powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw. 

Do grona najemców dołączają również dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych, jedna z nich wynajęła powierzchnię magazynowo-produkcyjną o wielkości 422 mkw, zaś druga zajmie podobną przestrzeń wynoszącą 157 mkw. W ostatnich dniach OKAM podpisał również umowę najmu z firmą SeaFinder na 1.293 mkw.

  • Dzięki swojemu zróżnicowaniu przestrzennemu czy atrakcyjnemu umiejscowieniu terenu nasza oferta na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych najemców. Dlatego miejsce dla swojej działalności znajdują tu zarówno firmy produkcyjne, jak i urzędy czy NGO. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilka nowych umów najmu – w ten sposób przy ul. Jagiellońskiej mamy zagospodarowaną już znaczną część przestrzeni – wciąż jednak jest tu miejsce na siedzibę czy aktywność biznesową dla organizacji i przedsiębiorstw o różnym profilu – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.  

Cały kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym kiedyś działała Fabryka Samochodów Osobowych (FSO). Znajduje się tu całościowo: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy – m.in. dzięki komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe, ale także ścieżki rowerowe umiejscowione są w niedalekiej odległości od wjazdu na teren kompleksu. Wyróżnikiem działki OKAM na Żeraniu jest także to, że jako jedyna lokalizacja w polskiej stolicy dysponuje ona własną bocznicą kolejową.

Na terenie należącym do OKAM przy ul. Jagiellońskiej 88 znajduje się nadal przestrzeń do wynajęcia – w tym hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy czy sesje zdjęciowe. Zainteresowane najmem podmioty do dyspozycji mają jeszcze niemal 64.000 mkw przestrzeni magazynowych, blisko 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, a także około 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów. 

DCIM100MEDIADJI_0144.JPG

Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej (powierzchnia biurowa o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw), operator intermoderalny LOCONI Intermodal (niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych i blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego), FineTech Construction (1.185 mkw powierzchni, w tym 72 mkw w budynku z powierzchnią magazynową) czy producent frontów meblowych Nesting Polska (hala nr 2 o powierzchni magazynowej blisko 500 mkw.)

Więcej informacji o inwestycji na: https://okam.pl/jagiellonska-88/.

OKAM Capital od 18 lat jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajduje się 25 projektów w 7 miastach w Polsce, m.in. Strefa PROGRESS, Strefa Piotrkowska 217 i ŁÓDŹ.WORK w Łodzi, INCITY oraz CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie a także 62 ha na warszawskim Żeraniu. W Katowicach firma realizuje inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE. W aktywach OKAM znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic a także w Krakowie. Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje mieszkaniowe OKAM zostaną wyposażone w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę klimatu i poprawiające komfort życia np.: wypożyczalnia pojazdów elektrycznych, wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, oczyszczacze powietrza, fotowoltaika, powtórne wykorzystanie deszczówki, etc.

www.okam.pl  | www.facebook.com/okamcapital  |  www.linkedin.com/company/okam-capital  | www.twitter.com/okamdeveloper

www.instagram.com/okam_developer 

Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać od nas komunikatów prasowych dotyczących OKAM prosimy o kontakt na adres: okam@okam.pl.