#CharytatywnaChoinka od Karmimy Psiaki wspiera bezdomniaki w całej Polsce. Ty też możesz pomóc!

#CharytatywnaChoinka to akcja na rzecz bezdomnych zwierzaków z przytulisk w całej Polsce. Jest to już szósta edycja, organizowana przez Karmimy Psiaki projekt Fundacji Sarigato. Jej zasady są bardzo proste, internauci “wysyłają” gwiazdkowe prezenty wybranym przez siebie psiakom i kociakom. W tym roku w akcji bierze udział ponad 1000 zwierzaków z 74 placówek.

Tegoroczna zima, będzie wyjątkowo ciężka dla czworonożnych mieszkańców przytulisk, ceny artykułów żywnościowych dla zwierząt poszybowały w górę. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest znaczny wzrost cen mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w tym tłuszczów, a także zwiększenie kosztów produkcji artykułów wysoko przetworzonych.

Święta to czas, kiedy obdarowujemy prezentami naszych najbliższych. Bezdomniaki w placówkach nie mają nikogo bliskiego i te Święta spędzą w schroniskowym boksie. Chcemy przynajmniej trochę umilić im ten czas i “wysyłać” jak najwięcej podarków pod choinkę. Prezenty, za pośrednictwem strony internetowej www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka można “wysyłać” od 6 listopada do 27 grudnia 2023 roku.

Mechanizm akcji #CharytatywnaChoinka jest bardzo prosty.

Karmimy Psiaki stawia na pomoc celowaną, tak by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby psiaków i kociaków. Każdy zwierzak ma przypisany koszyk produktów wskazanych przez organizację sprawującą nad nim bezpośrednią opiekę. Wśród prezentów znajdują się artykuły takie jak

specjalistyczna karma, suplementy diety, nowe legowisko lub ubranko na zimę. Każda paczka dostosowana jest do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Wyniki akcji można monitorować na bieżąco za pośrednictwem licznika na stronie www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka.

#CharytatywnaChoinka Challenge

W tym roku organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w #CharytatywnaChoinka Challenge. Zadanie polega na nagraniu historii wybranego bezdomniaka i udostępnieniu go wraz z poniższym tekstem na

Facebook, Instagram, TikTok, Linkedin:

Biorę udział w #CharytatywnaChoinka Challenge!

1. Wspieram i opowiadam historię bezdomniaka z

https://www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka.

2. Do nagrania swojego video nominuję @osoba/marka1, @osoba/marka2, @osoba/marka3

3. Na wykonanie zadania macie 48 godzin.

Zrób prezent bezdomniakom razem z Karmimy Psiaki!

Ambasadorami w tym roku są m.in.: Red Lipstick Monster, Maxineczka, Martyna Wojciechowska, Joanna Jabłczyńska, Ewa Gawryluk i wiele innych! Akcję wspierają również marki: Vet Expert, Raw Paleo, Herbapol, Fitmin, Brit oraz Biowet Drwalew.