BUDOWA WARTOŚCI DODANEJ OBIEKTÓW HANDLOWYCH: NOWE OBLICZE GALERII SIERADZKIEJ

Firma Newgate Investment zmodernizowała i przebudowała Galerię Sieradzką. Obiekt zyskał dodatkowe ponad 800 mkw. powierzchni najmu i obecnie oferuje najemcom ponad 8 900 mkw. powierzchni GLA.  Proces przebudowy następował stopniowo, tak by dostosować go do aktualnych wymagań rynkowych. Pierwszy etap przebudowy rozpoczął się jeszcze w 2019 roku, a kolejny w 2021.  Przebudowa obejmowała elewację zewnętrzną, odświeżenie wnętrza obiektu oraz rekomercjalizację powierzchni. Na skutek wprowadzonych zmian NOI zwiększył się o 26%. To kolejny  proces przebudowy zainicjowany i prowadzony przez Newgate Investment w ostatnim czasie. Równocześnie firma prowadziła prace nad przebudową Wysockiego Park Handlowy w Białymstoku o powierzchni ponad 16 000 mkw. Obecnie portfolio Newgate Investment w Polsce składa się z 30 nieruchomości handlowych o łącznej powierzchni ponad 126 000 mkw. GLA. Poziom wynajęcia portfolio to blisko 100%.

Newgate Investment tworzy zrównoważone portfolio nieruchomości dostosowanych do wymagań lokalnych społeczności oraz uwarunkowań środowiskowych. Stąd nieustannie dbamy o kondycję naszych parków handlowych i pracujemy nad zwiększeniem atrakcyjności projektów dla wszystkich grup docelowych: naszych klientów, najemców oraz inwestorów. Kosztem około dwóch i pół miliona Euro przebudowaliśmy obiekt w Sieradzu, co obejmowało między innymi zmiany we wnętrzach nieruchomości oraz jej rekomercjalizację” – mówi Robert Dudziński, Head of Asset Management w Newgate Investment. „Dokonaliśmy pełnej rekomercjalizacji piętra segmentu „E” poprzez likwidację lokali i pasażu na rzecz zajęcia blisko 1 236 mkw. przez sklep Sinsay. Wprowadziliśmy do obiektu drogerię HEBE i powiększyliśmy już funkcjonujące sklepy m.in. CCC, medicine, 50 style, Cocodrillo i Deichmann. Relokowaliśmy najemców oraz otwarte zostały nowe lokale takich marek jak:  Diverse, Lee Wrangler, Esotiq, Volcano, czy sklep zoologiczny Delfin Exclusive” – wylicza Robert Dudziński.

W polskim sektorze nieruchomości handlowych w obszarze inwestycyjnym prym wiodą parki handlowe i inne mniejsze handlowe obiekty, których charakter pozwala dostarczać nowoczesną, komplementarną ofertę mieszkańcom mniejszych miast oraz ofertę szybkich i wygodnych zakupów mieszkańcom większych ośrodków miejskich. Coraz więcej sieci handlowych, które do tej pory obecne były tylko w dużych, śródmiejskich galeriach handlowych przygotowuje koncepty umożliwiające im zaistnienie w mniejszych nieruchomościach i bezpośrednie dotarcie do mieszkańców mniejszych miast. Zmienia się również rola parków handlowych. Nie stanowią one jedynie miejsca wygodnych zakupów, ale ze względu na coraz częstsze pojawianie się w nich oferty gastronomicznej czy też rekreacyjnej stanowią nierzadko dla lokalnych społeczności mniejszych ośrodków miejskich wartościowe miejsca do spędzania czasu i integracji” – podkreśla Robert Dudziński z Newgate Investment.