Brak planów na weekend? Zadbaj o swój balkon szykując go na letnie wieczory!

Czasem nasz balkon nie wygląda najlepiej. Kurz, brud i zagracona przestrzeń nie pozwalają nam na relaks i picie kawy przy dobrej lekturze. Jak zagospodarować dodatkowe metry kwadratowe, by uczynić z nich prywatny raj? Specjalnie przed początkiem lata przygotowaliśmy garść sprawdzonych porad.


PRYWATNA CHWILA WYTCHNIENIA

Dzień staje się coraz dłuższy, przez co coraz chętniej spędzamy czas na zewnątrz. Dlaczego nie spędzać wolnego czasu również na balkonie lub tarasie? Często na tej małej przestrzeni składowane są różne rzeczy, takie jak sprzęt sportowy, skrzynie czy przetwory. Wygospodaruj kilka godzin, by odgruzować podłogę i uporządkować przedmioty, które z powodzeniem mogłabyś/mógłbyś trzymać w domu. Zadbany balkon na pewno będzie źródłem radości dla każdego z domowników. Dzieci chętnie zamienią swój pokój na zabawę na świeżym powietrzu, a Ty poczytasz ulubioną prasę z kubkiem aromatycznej kawy w dłoni. Dzięki odpowiedniemu umeblowaniu będziecie mogli nawet jeść posiłki na zewnątrz czy organizować spotkania towarzyskie. Z kolei w tygodniu uczynisz z balkonu nową przestrzeń biurową. Porządkując balkon, w pierwszej kolejności powinnaś/powinieneś usunąć z niego niepotrzebne rzeczy. Nie musisz już tracić czasu na osobne zamiatanie i zmywanie na mokro. Bezprzewodowy system Kobold VB100 z przystawką 2 w 1 jednocześnie odkurza zanieczyszczenia i myje na mokro. Nie będziesz też stale wymieniać wody w wiadrze – Kobold oszczędza wodę, a dzięki odpowiedniemu, skoncentrowanemu płynowi do podłóg Koboclean doczyścisz nawet bardzo zabrudzoną powierzchnię. Przetrzyj doniczki i zewnętrzne parapety z kurzu. Zajrzyj w każdy kąt! Czasem można nieźle się zdziwić znajdując mech czy pajęczyny w najmniej oczekiwanych miejscach. Dokładnie obejrzyj balustradę i podłogę. Może zdarzyć się, że będą potrzebowały drobnych prac konserwatorskich. 

WŚRÓD KWIATÓW I PIĘKNYCH OZDÓB

Obecnie mamy idealny moment na przesadzanie roślin, nie grożą nam już przymrozki. Zadbaj o nawożenie i przycięcie roślin, które już pielęgnujesz. Przesadzając rośliny i kwiaty użyj folii malarskiej i rozłóż ją na podłodze, by uniknąć rozsypania ziemi po całym balkonie. Przy przesadzaniu roślin z pomocą może przyjść urządzenie Kobold VB100 od renomowanej marki Vorwerk. To wszechstronny system do sprzątania, dzięki któremu z łatwością pozbędziesz się resztek ziemi, która znajdzie się poza zabezpieczonym folią obszarem. Sprawdzi się też przy regularnym dbaniu o czystość podłogi na balkonie czy tarasie. Jeśli dopiero planujesz urozmaicić w zieleń swoje „przedłużenie mieszkania” koniecznie dobierz ją pod kątem nasłonecznienia swojego balkonu oraz do stylu, w którym chcesz go urządzić.

By nadać niepowtarzalnego uroku sięgnij po ciekawe dodatki. Sklepy pełne są teraz ozdób, lamp, poduszek czy kocyków. Możesz też samodzielnie wykonać niektóre z nich, np. malując donice, składając meble z drewnianych skrzynek, czy zawieszając makramy. Wszystko to, by Twoje gniazdko na zewnątrz było możliwie jak najbardziej przytulne. Wybierając dodatki, koniecznie zwróć uwagę na tekstylia, z których są wykonane. Zadbaj o to, by były wytrzymałe, szybkoschnące i łatwe w utrzymaniu.

Piękny i zadbany balkon niekoniecznie musi nieść za sobą spore nakłady finansowe. Można go urządzić naprawdę niskim kosztem, a finałem będzie nasza prywatna oaza spokoju, z której będziesz chętnie korzystać podczas coraz cieplejszych dni.

Źródło: Materiały prasowe Vorwerk Polska