Biurowiec EQ2 w 100 proc. wynajęty

Znajdujący się na warszawskiej Woli biurowiec EQ2 – którego właścicielem jest jedna ze spółek należących do Grupy Waryński – jest już w całości wynajęty. W połowie lutego do budynku wprowadziła się ostatnia firma, która zdecydowała się na biura przy ul. Wschowskiej 8. W efekcie z sukcesem zakończono realizację projektu EQ, polegającą na wybudowaniu i skomercjalizowaniu dwóch biurowców – jednego, większego biurowca EQlibrium oraz kameralnego biurowca EQ2.

– Początek roku był dla nas wyjątkowo intensywny. W tym okresie do EQ2 wprowadziło się czterech nowych najemców, z czego jeden zajął ok. 67 proc. powierzchni najmu całego budynku. Proces szukania najemców pokazał nam, że firmy coraz bardziej doceniają kameralne budynki z proekologicznymi rozwiązaniami. EQ2 spełnia te wymagania, bo jest to przede wszystkim miejsce dostosowane do każdego rodzaju biznesu. Cieszymy się, że w ostatnim czasie firmy tak chętnie decydowały się na nasz biurowiec i liczymy, że czeka nas udana, wieloletnia współpraca – komentuje Jarosław Kozak, Prezes Zarządu Waryński S.A.

EQ2 to biurowiec klasy A z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good o powierzchni użytkowej 4306 mkw. Inwestycję – składającą się na kompleks EQ – cechuje wysoka jakość wykonania, nowoczesny design i kameralność. Dodatkowym atutem dla najemców jest bliskość natury oraz kultury poprzez stworzenie na dachu kwietnej łąki z ulami dla pszczół oraz sąsiedztwo muralu autorstwa Tytusa Brzozowskiego.

Projektując biurowiec EQ2, koncentrowaliśmy się przede wszystkim na stworzeniu przyciągającej i skupiającej uwagę przestrzeni z nowoczesnymi rozwiązanymi. EQ2 to budynek o typowo przeznaczeniu biznesowym, jednak zależało nam także na stworzeniu interesującego i ciekawego otoczenia – miejsca przyjaznego najemcom i okolicznym mieszkańcom wpisującego się w charakter dzielnicy. Jesteśmy przekonani, że firmy, które zdecydowały się na najem biur w należącym do Grypy Waryński biurowcu, z sukcesem będą prowadzić w nim swoją działalność – dodaje Jarosław Kozak.