Przestrzeń przypominająca salon z kuchnią, a do tego lustra zaprojektowane przez Oskara Ziętę, autora słynnej Nawy na Wyspie Daliowej. Tak wygląda przestrzeń biurowa CitySpace w nowo otwartym biurowcu MidPoint71 przy ulicy Powstańców Śląskich.
Prawie jak w domu – takie założenie przyświecało projektantom nowych biur elastycznych w biurowcu MidPoint71, gdzie od 4 lipca już pracują pierwsze firmy.
Centralną część biura zajmuje strefa nawiązująca do kameralnego salonu z kuchnią.
– Zależało nam, aby w częściach wspólnych stworzyć przyjazny, domowy charakter. Meble są proste, utrzymane w stonowanych barwach. Dominuje tam, jak na całej powierzchni, konsekwentna gama kolorystyczna – mówi Anna Federowicz, architektka, która współtworzyła projekt wnętrz nowych biur CitySpace.
Architekci starali się unikać ostrych form i wyrazistych kolorów. Postawili na stonowane kolory – biel i drewno, które uzupełnili granatowymi i zielonymi dodatkami. „Niespodzianką” dla pracowników są prawdziwe małe dzieła sztuki w postaci wyprodukowanych specjalnie pod ten projekt granatowo-niebieskich luster autorstwa Oskara Zięty, wrocławskiego artysty i autora słynnej rzeźby Nawa na Wyspie Daliowej. – Poprzez gradient, idealnie oddają one klimat płynnej zmiany, który próbowaliśmy wykreować w całym wnętrzu. Są nie tylko kunsztowną ozdobą, ale też ukłonem w stronę najwyższej klasy lokalnego, polskiego rzemiosła – tutaj w dodatku autorstwa wyśmienitego, wrocławskiego artysty – podkreśla Katarzyna Miastkowska, architektka z Fruitorchard, autorka aranżacji – Założeniem wnętrz nowych biur elastycznych CitySpace MidPoint było zaproszenie pracowników do biura w nowej postcovidowej rzeczywistości, tworząc we wnętrzach spokojny, domowy nastrój.
Na 3500 mkw. CitySpace powierzchni pracuje już pięć firm, w tym Scalo, polski software house, który w przyszłości chce być czołowym graczem na rynkach europejskich. Przestrzenie CitySpace są otwarte również dla nowych firm, które szukają przytulnego biura ze wszystkimi udogodnieniami potrzebnymi do komfortowej pracy.
W CitySpace znajduje się 380 stanowisk pracy, 41 gabinetów, 4 sale konferencyjne, ale także „domowe” strefy relaksu dla pracowników, wspólna kuchnia czy coffee pointy. – Nasze przestrzenie biurowe są przyjazne pracownikom nie tylko wizualnie, ale także praktycznie. Zajmujemy się korespondencją firmową, oferujemy serwis IT czy też gwarantujemy codzienny serwis sprzątający. Pracownik bez względu na to, czy jest członkiem dużej korporacji, czy freelancerem ma zagwarantowane komfortowe warunki pracy i wsparcie naszych menedżerów – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalny CitySpace, odpowiedzialna za rynek wrocławski.
Biura elastyczne CitySpace w nowo otwartym biurowcu można wynajmować, podpisując umowy krótko-, średnio- i długoterminowe. Możliwa jest także rezerwacja biurek bez umowy, za pośrednictwem aplikacji.
Biurowiec MidPoint71, w którym znajdują się biura CitySpace, położony jest przy ulicy Powstańców Śląskich, obok Sky Tower. Do dyspozycji pracowników budynku są szafki i natryski dla rowerzystów, a także miejsca parkingowe w garażu podziemnym (367) i naziemnym (56) oraz 106 miejsc dla rowerów.
CitySpace MidPoint jest czwartą przestrzenią operatora we Wrocławiu. Pierwsze biura otwarto w Nobilis Business House przy ul. Curie-Skłodowskiej, kolejne w Aquarius Business House przy ul. Swobodnej, a trzecia lokalizacja funkcjonuje w budynku West 4 przy ul. Na Ostatnim Groszu.
CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 25 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To łącznie 3,5 tys. stanowisk pracy w 12 lokalizacjach w pięciu miastach Polski. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.