AWILUX firmą roku 2023!

AWILUX otrzymał tytuł FIRMY ROKU 2023 w pierwszej edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Leszna. Akcja ma na celu upowszechnianie pozytywnych wzorców prowadzenia działalności CSR, a nagradzane firmy odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy Leszna.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się uroczysta gala wręczenia pierwszej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Leszna. Jest to nowa, szczególna inicjatywa, w ramach której zostają uhonorowani leszczyńscy przedsiębiorcy, odznaczający się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i pozytywnie wpływający na lokalny rynek pracy. Co więcej, w konkursie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które upowszechniają pozytywne wzorce w zakresie prowadzenia działalności zgodnie z zasadami CSR. Zgłoszenia kandydatur do Konkursu mogły być dokonywane w kategoriach „BIZNES SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY” i „FIRMA Z TRADYCJAMI” indywidualnie przez przedsiębiorców, a do „FIRMY ROKU” – przez członków Kapituły Konkursowej.

AWILUX nagrodzony

W kategorii „FIRMA ROKU”, laureat został wyłoniony przez członków kapituły konkursowej spośród kandydatur zgłoszonych w kategorii „FIRMA Z TRADYCJAMI” i „FIRMA ODPOWIEDZIALNA SPOŁECZNIE” oraz z rekomendacji zaproponowanych przez każdego członka kapituły. Ostatecznie tytuł trafił do firmy AWILUX, a nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Leszna odebrał Marek Sprengel, prezes firmy:

Cieszy nas wyraz takiego uznania i to, że nasze wysiłki są zauważalne oraz doceniane również przez innych. W moich oczach jest to nagroda nie tylko dla nas – prezesów, jest to nagroda dla nas wszystkich – pracowników i partnerów. Bo to właśnie my wszyscy budujemy sukces AWILUX – mówi prezes firmy AWILUX.

AWILUX oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej. W portfolio AWILUX znajduje się wiele prestiżowych realizacji w kraju oraz za granicą, a produktami firmy zainteresowani są przede wszystkim właściciele nowoczesnych, energooszczędnych lub pasywnych inwestycji. W DNA leszczyńskiej firmy zapisane są solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. AWILUX regularnie wspomaga również działalności sportowe – 5 lat temu sponsorując polskie himalaistki – Monikę Witkowską i Joannę Kozanecką, a także organizując AWILUX Leszno Półmaraton oraz wspierając odnoszącą sukcesy na arenie międzynarodowej, pochodzącą z regionu leszczyńskiego triathlonistkę, olimpijkę i wielokrotną złotą medalistkę mistrzostw Polski Agnieszkę Jerzyk.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.