Artis Loft Hotel – standard 4* w wykonaniu Vavasis i Trust Us

Artis Loft Hotel zlokalizowany w podwarszawskich Radziejowicach dysponuje 86 pokojami umiejscowionymi na trzech kondygnacjach. Obiekt przez wiele lat był hotelem typowo biznesowym, nastawionym głównie na organizację konferencji, szkoleń oraz eventów firmowych. W związku z planowaną zmianą kategoryzacji obiektu, wnętrza hotelu przechodzą właśnie metamorfozę.


W ostatnim okresie zrealizowaliśmy szereg nakładów w rozwój infrastruktury hotelu – mówi Tomasz Rybaczek, dyrektor generalny Artis Loft Hotelu. Do użytku gości oddaliśmy już rozbudowaną strefę SPA. Obecnie trwa proces projektowy gabinetów zabiegowych. W planach na lata 2023-2024 jest wykonanie remontu pokoi i zmiana kategoryzacji hotelu na 4*. Jest to kluczowe w procesie pozyskania nowych kontrahentów oraz zwiększenia zainteresowania gości indywidualnych.

Pokoje, które do tej pory utrzymane były w loftowym charakterze, otrzymują właśnie nowy, dużo cieplejszy design. Jest to związane nie tylko z potrzebą wpisania się w aktualnie panujące trendy, ale też z wyjściem naprzeciw zmieniającym się potrzebom gości oraz spełnieniem wyższych wymogów kategoryzacyjnych. Głównym założeniem projektu jest wprowadzanie poszczególnych zmian etapowo, z możliwie jak najmniejszą ingerencją w funkcjonowanie hotelu.


Projekt modernizacji obiektu polegał na podniesieniu standardu pokoi, opracowaniu nowej odsłony części restauracyjnej oraz stworzeniu strefy SPA – mówi Marlena Michałkowska, architekt wnętrz z pracowni VAVASIS. Celem jest wzbogacenie oferty dla gości biznesowych, jak również pozyskanie nowej grupy docelowej, która poszukuje miejsca relaksu i weekendowego odpoczynku. Jednym z głównych założeń projektowych było więc wzbogacenie i ocieplenie wnętrza z zachowaniem niektórych istniejących elementów surowości. Naszym celem było stworzenie sfery harmonii i spokoju z dala od miejskiego zgiełku, a więc miejsca, gdzie w otoczeniu zieleni goście będą mogli odpocząć w klimatycznym wnętrzu.

W efekcie we wnętrzach hotelu pojawiły się różnorodne okładziny ścienne oraz nowe materiały o zróżnicowanych fakturach. Duży nacisk położono tu na naturę i akcenty roślinne, ciepłą paletę barw naturalnego drewna, jak również dodatki i detale w kolorze złota. Realizację wnętrz pokoi powierzono warszawskiej spółce Trust Us, specjalizującej się w wyposażaniu obiektów komercyjnych:

Realizacja w Artis Loft Hotel wynikała z koncepcji zmiany grupy docelowej, zwiększenia funkcjonalności pokoi i podniesienia standardu całego obiektu – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us. Pokoje zyskały zupełnie nowe oblicze – wykonaliśmy bardziej funkcjonalne meble wolnostojące, nowe zabudowy z dekoracyjnym oświetleniem i ryflowaniem oraz dekoracje okienne, przygotowane we współpracy z partnerską spółką Pofawe. W łazienkach natomiast pojawiły się dużo większe blaty i lustra. Całość nabrała nowoczesnego charakteru i z pewnością teraz dużo lepiej wpisuje się w aktualne rynkowe trendy.