Amerykański gigant IT postawił na Trójmiasto

Grid Dynamics, notowany na amerykańskiej giełdzie lider w zakresie usług i rozwiązań transformacji cyfrowej, zgodnie ze swoimi styczniowymi zapowiedziami rozszerza działania w Trójmieście. 26 września, w Olivia Star w Gdańsku odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura, a 29 września firma organizuje techniczny meetup UI “Dynamic Talks #94”. Grid Dynamics stawia również na rekrutację nowych pracowników – do obsadzenia jest 40 stanowisk inżynierskich Senior i Middle+ z doświadczeniem w Java, Front-End, QA Automation, Big Data (Python + Cloud), .NET i Mobile.

Notowani na NASDAQ  – amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, drugiej co do wielkości na świecie. 

Grid Dynamics to założona w 2006 roku w Dolinie Krzemowej firma, świadcząca usługi doradcze i wdrożeniowe w zakresie transformacji cyfrowej, w obszarze omnichannel customer experience, analityki big data, wyszukiwania, sztucznej inteligencji, migracji do chmury i modernizacji aplikacji. Jest dostawcą rozwiązań w zakresie technologii cyfrowej, które są wykorzystywane przez największe firmy z listy Fortune 1000. Bardzo się cieszymy, ze coraz więcej firm z Polski i całego świata stawia na Trójmiasto, otwiera nowe biura, zatrudnia specjalistów. Jako Invest in Pomerania, kompleksowo wspieramy naszych inwestorów mi.in. w procesie poszukiwania  talentów, rozwoju marki pracodawcy oraz budowy lokalnej społeczności. Grid Dynamics jest tu świetnym przykładem podkreśla Aleksandra Moszyńska, BSS Promotion Project Manager, Invest in Pomerania.

Spotkanie dla ludzi z branży

29 września o godzinie 19:00 w Olivia Star odbędzie techniczny meetup UI “Dynamic Talks #94”.  Grid Dynamics Gdańsk zaprasza Front-End developerów oraz wszystkich zainteresowanych UI (interfejsem użytkownika) na spotkanie, które będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy od ekspertów  UI Grid Dynamics, obejrzenia nowego biura oraz wspólnego zjedzenia pizzy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym dynamicznym rozwojem w Trójmieście i nie możemy się doczekać przeprowadzki do naszego nowego biura w Olivia Star. To nowoczesne miejsce pracy z  niezbędnym wyposażeniem i panoramicznym widokiem na całe Trójmiasto, które będzie domem dla naszych światowej klasy inżynierów. Będziemy nadal wzmacniać więzi z pomorskim sektorem IT, który sprawdza się jako zróżnicowana i szybko rozwijająca się dziedzinamówi Sergey Podoynitsyn, Delivery Director Grid Dynamics Gdańsk.

Pracując z największymi

Gdański oddział Grid Dynamics skupia 70 pracowników różnych specjalności. Firma prowadzi również aktywną rekrutację. Poszukiwanych aktualnie jest ponad 40 inżynierów na stanowiska  Senior i Middle+ z doświadczeniem w Java, Front-End, QA Automation, Big Data (Python + Cloud), .NET i Mobile. Firma oferuje hybrydowy model pracy, przy najwyższej klasy projektach (firmy z listy Fortune 1000), prywatną opiekę medyczną, program benefitów korporacyjnych, wielokulturowe środowisko, pracę z liderami rynku oraz wiele możliwości edukacyjnych i zawodowych. Dla osób, które chcą rozpocząć karierę w IT, Grid Dynamics ma do zaoferowania staż offline, który obejmuje mentoring, stypendium oraz cały niezbędny sprzęt. W poszukiwaniu nowych talentów firma aktywnie korzysta ze znajomości rynku i wparcia Invest in Pomerania.

****

O Grid Dynamics

Grid Dynamics to założona w 2006 roku w Dolinie Krzemowej firma, mająca biura w USA, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Indiach i Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się świadczeniem usług doradczych i wdrożeniowych w zakresie transformacji cyfrowej w obszarze omnichannel customer experience, analityki big data, wyszukiwania, sztucznej inteligencji, migracji do chmury i modernizacji aplikacji. Jest dostawcą usług w zakresie technologii cyfrowej, które są wykorzystywane przez największe firmy z listy Fortune 1000. Aby dowiedzieć się więcej o Grid Dynamics, odwiedź stronę www.griddynamics.com

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza,  która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 162 projekty i przyczyniła się do stworzenia ponad 22,2 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.