Almette Śmietankowy – Smakuje Dzieciom!

W dniach 9-11 października, w hotelu Cukrownia Żnin, odbył się Polski Kongres Serowarski, podczas którego Hochland Polska otrzymał złoty medal w kategorii „Smakuje Dzieciom”. Serkiem, dosłownie, na medal okazał się Almette śmietankowy.

Polski Kongres Serowarski to od lat jeden z najważniejszych eventów dotyczących techniki i technologii w branży mleczarskiej. Panele dyskusyjne, prezentacje ekspertów, inspirujące rozmowy – na gości eventu czeka zawsze szereg atrakcji. Podczas wydarzenia wręczane są również wyróżnienia i medale przyznane przez organizatora kongresu, wydawnictwo Biko Tech. W tym roku Hochland Polska otrzymał m. in. nagrodę w kategorii „Smakuje Dzieciom” za serek Almette śmietankowy.

Produkty dedykowane dzieciakom oceniają oczywiście dzieciaki. W kooperacji ze Szkołą Podstawową nr 4 w Żorach organizowany jest konkurs na najsmaczniejsze produkty przeznaczone dla tej grupy wiekowej, a każde dziecko otrzymuje jedną piłeczkę, którą głosuje w każdej kategorii. Według małych ekspertów na złoty medal zasłużył w tej edycji puszysty serek Almette śmietankowy.

Głęboki śmietankowy smak, jaki charakteryzuje zwycięski wariant Almette, powstaje z najwyższej jakości polskiego mleka. To szlachetna prostota, jedynie ser twarogowy, sól i białka mleka, doceniana do tej pory przez dorosłych miłośników klasyki. Teraz wyróżniły go dzieci i jest to dla nas szczególny zaszczyt. Młodzi ludzie to wybitni kulinarni krytycy i bardzo trudno stworzyć produkt, który byłby klasyczny, ale jednocześnie nie nudny. Taki jest nasz złoty medalista: Almette Śmietankowy – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska.