Air France poleci do Phoenix

Stolica Arizony to siedemnasty kierunek w Stanach Zjednoczonych, który dołączy do oferty przewoźnika w maju tego roku. Ponadto linia zainauguruje trasy do Narvik, Werony oraz greckiej Kalamaty.

Air France zdradza swoje pierwsze plany na sezon letni 2024.

Warszawa, 25.01.2024 r.  – Od 23 maja b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Phoenix, które jest już siedemnastą destynacją w Stanach Zjednoczonych, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. W nadchodzącym sezonie przewoźnik planuje dalej umacniać swoją pozycję na rynku amerykańskim poprzez zwiększenie liczby lotów do Raleigh-Durham oraz wznowienie trasy z Paryża do Minneapolis, która poprzednio była obsługiwana przez Delta Air Lines.

Kolejne nowości w letnim rozkładzie Air France to trzy miasta w Europie: Kalamata, Werona oraz Narvik, które stanowi bazę do zwiedzania słynnego archipelagu Lofotów w Norwegii. Ponadto w wiosenno-letniej ofercie znajdą się dwa niedawno zainaugurowane kierunki: norweskie Tromso oraz Abu Dhabi w Arabii Saudyjskiej.

Phoenix – nowy kierunek w Stanach Zjednoczonych

Połączenie między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle), a Phoenix zostanie zainaugurowane 23 maja 2024 roku. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty) samolotem Boeing 787-9, wyposażonym w trzy kabiny: ekonomiczną (228 miejsc), Premium Economy (21 miejsc) i biznes (30 miejsc).

Rozkład lotów*

Lot AF068: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 10:10, przylot do Phoenix o 12:10

Lot AF069: wylot z Phoenix o 14:10, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 09:15 kolejnego dnia

Phoenix, które leży na północno-wschodnim skraju pustyni Sonora, przez okrągły rok cieszy się słoneczną pogodą. Miasto jest doskonałą bazą wypadową do podziwiania wyjątkowej przyrody i spektakularnych krajobrazów tego regionu. To ciekawe miejsce również dla miłośników historii i sztuki, ponieważ Phoenix zachwyca różnorodnością kulturową i mieszanką wpływów rdzennych Amerykanów i Hiszpanów z duchem Dzikiego Zachodu.

Łącznie z Phoenix, oferta Air France w Stanach Zjednoczonych będzie liczyć już 17 kierunków, w ramach 24 połączeń do Ameryki Północnej. Będą to: Atlanta, Boston, Cancun, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miasto Meksyk, Miami, Montreal, Minneapolis, Nowy Jork JFK, Newark, Ottawa, Phoenix, Miasto Quebec, Raleigh-Durham, San Francisco, Toronto, Seattle, Vancouver i Waszyngton DC.

Inwestycje w północno-amerykańską siatkę lotów – Minneapolis i Raleigh-Durham

Dalsze plany Air France na letni sezon lotów obejmują Minneapolis (Stany Zjednoczone), które powróci do oferty linii od 13 maja b.r. W ubiegłym sezonie loty na trasie Paryż-Minneapolis były obsługiwane przez Delta Air Lines, w ramach transatlantyckiego joint venture, które poza Delta Air Lines, obejmuje Air France, KLM i Virgin Atlantic. Francuski przewoźnik planuje też zwiększyć liczbę połączeń do Raleigh-Durham – swojej najnowszej destynacji w Stanach Zjednoczonych, zainaugurowanej w końcówce 2023 roku. Latem liczba rotacji do tego miasta wzrośnie do 7 (w porównaniu z aktualnym sezonem zimowym 2023-2024).

3 nowości w Europie

W europejskiej siatce lotów Air France wkrótce pojawią się trzy nowości z wylotem z lotniska bazowego CDG w Paryżu. 2 kwietnia b.r. przewoźnik zainauguruje rejsy do Werony (3 razy w tygodniu) oraz uruchomi dwa połączenia sezonowe: do Kalamaty (Grecja) w terminie od 6 lipca do 31 sierpnia b.r. oraz do Narwik (Norwegia) od 15 czerwca do 31 sierpnia b.r. Loty do Kalamaty i do Narwik będą odbywały się raz w tygodniu. Latem 2024 będą też oferowane zainaugurowane niedawno loty do norweskiego Tromso.

Szczegóły rozkładu i sprzedaż biletów na airfrance.pl

*wszystkie godziny podane według czasu lokalnego