Accor rozbudowuje portfolio marek midscale na Litwie wraz z podpisaniem umowy na Mercure Vanagupe Resort & Spa Hotel w Połądze z otwarciem pod koniec 2023 roku

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, wzmacnia i rozbudowuje ofertę na Litwie wraz z podpisaniem umowy na nowy hotel Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa. Dzięki niej, istniejący 5-gwiazdkowy hotel Vanagupe Resort & SPA przejdzie renowację i przywita gości pod marką Mercure do końca 2023 roku.

Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa zaoferuje gościom 98 przestronnych pokoi i apartamentów na sześciu piętrach. Goście będą mogli skorzystać z szerokiej gamy udogodnień wellness, takich jak SPA, siłownia, sauna, łaźnia parowa, jacuzzi i ice room. Na osoby lubiące aktywny wypoczynek czeka kompleks czterech basenów, w tym jeden zewnętrzny podgrzewany, wraz z boiskami do koszykówki i tenisa. Hotel zaoferuje także bar i restaurację oraz specjalny VIP longue na najwyższym piętrze. Z myślą o gościach biznesowych, w obiekcie znajdzie się sześć nowoczesnych sal konferencyjnych. Właścicielem hotelu jest firma UAB Eskom.

„Podpisanie umowy na pierwszy resortowy hotel w nadmorskiej lokalizacji jest dowodem, który potwierdza przekonanie Accor o turystycznej wartości Litwy jako podróżniczej destynacji wartej odkrycia. Wspólnie z naszym partnerem, UAB Eskom, zobowiązujemy się do wprowadzenia wysokiego standardu i hotelarskich innowacji na Litwie oraz w całym regionie. Połąga jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych w kraju, które w 2021 roku przyciągnęło więcej turystów niż w 2019 roku. To pokazuje ogromny potencjał do wprowadzenia w tej lokalizacji niesamowitej i uznanej na całym świecie marki Mercure, zachęcając turystów z całej Europy do odkrycia tego pięknego miejsca” – mówi Katarzyna Sławińska, Development Executive Poland and Baltic Countries, Accor.

Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa będzie pierwszym hotelem w mieście, który zostanie otwarty pod międzynarodową marką. Połąga to największy i najpopularniejszy nadmorski kurort na Litwie, funkcjonujący przez cały rok. Gmina słynie z pięknych plaż z białym piaskiem i wydmami, których nie ma nigdzie indziej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

„Już od ponad 15 lat jesteśmy częścią transformacji Połągi w kierunku turystycznej destynacji na europejskim poziomie. Dzięki tym staraniom, miasto w najbliższym czasie stanie się ulubionym miejscem do wypoczynku na Litwie. Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju miasta i dalej przyczyniać się do rozbudowy jego oferty turystycznej dzięki nowej międzynarodowej marce hotelowej w mieście” mówi Eimantas Skrabulis, board member of UAB Eskom.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy będziemy w stanie przyciągnąć jeszcze więcej międzynarodowych gości, którzy będą cieszyć się pięknem Połągi oraz ofertą i guest experience, jakie przynosi marka Mercure”, dodaje Michael Pawlowski board member of UAB Eskom.

Hotel Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa będzie wyróżniać się doskonałą lokalizacją: 15 minut spaceru od plaży, 3 km od centrum miasta i 5 km od międzynarodowego lotniska.

Dzięki marce Mercure, Accor oferuje gościom zupełnie nowe doświadczenia z pobytu w hotelu. Każdy obiekt ma swój niepowtarzalny styl i osobowość inspirowaną lokalnym środowiskiem i kulturą. Zgodnie z DNA marki, hotele Mercure są zakorzenione w lokalnej społeczności, zapewniając pełne doświadczenie autentyczności regionu, z jego kuchnią, rzemiosłem i tradycjami.

***

ABOUT ACCOR

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Niezrównaną pozycję Accor w sektorze lifestylowym – jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w branży – gwarantuje Ennismore, kreatywna firma hotelarska z wywodzącą się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 230 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy – ALL – Accor Live Limitless – który jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Poprzez globalne zobowiązania do zrównoważonego rozwoju (takie jak osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r., eliminacja jednorazowych tworzyw sztucznych w kontakcie z gośćmi na całym świecie itp.) oraz inicjatywy Accor Solidarity, RiiSE i ALL Heartist Fund, grupa koncentruje się na generowaniu pozytywnych działań i wpływu poprzez promowanie etycznego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialnego hotelarstwa, zaangażowania społecznego, różnorodności i inkluzyjności. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia strony Accor na Facebooku oraz do śledzenia na Twitter, Facebook, LinkedIn i Instagramie.

UAB Eskom, założona w 2010 roku przez trzech międzynarodowych partnerów, jest właścicielem Vanagupe Resort and Spa i rozwinęła hotel w prestiżowe 5-gwiazdkowe miejsce wypoczynku i spotkań w Połądze w ciągu ostatniej dekady.