96 rodzin wprowadziło się na osiedle Funduszu Mieszkań dla Rozwoju w Łowiczu. Kim są jego najemcy?

Łowiczanie, młodzi i rodziny z dziećmi to oni stanowią większość najemców osiedla, które powstało przy ul. Krudowskiego na łowickiej Korabce. Inwestycja została zrealizowana w ramach współpracy spółki PFR Nieruchomości z Urzędem Miejskim w Łowiczu. Wspólny był także nabór najemców, w którym brano pod uwagę zarówno kryteria społeczne jak i zdolność czynszową. Pierwsze rodziny odebrały klucze do mieszkań wiosną tego roku.

Większość najemców – aż 80% – stanowią rodziny, które wcześniej mieszkały w Łowiczu i jego okolicach. Jednym z kryteriów, które ustalił samorząd było rozliczanie się z podatku dochodowego w mieście. Jednak, na dodatkowe punkty mogły liczyć także rodziny, które przeniosą swoje centrum życiowe do Łowicza. Dlatego na osiedle przy ul. Krudowskiego wprowadzili się także mieszkańcy Warszawy czy Solca Kujawskiego.

W obecnej sytuacji wysokich cen nieruchomości, rosnących stóp procentowych oraz spadającej dostępności kredytów hipotecznych, najem stał się jeszcze atrakcyjniejszą alternatywą. Warto go rozwijać także poza największymi polskimi miastami, bo jak wynika z naszego doświadczenia m.in. w projektach takich jak Łowicz, zainteresowanie tego typu ofertą jest bardzo duże. Widzimy je zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze samodzielne kroki w dorosłym życiu – mówi Anna Błaszczyk, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Na osiedlu w Łowiczu niemal 60 procent stanowią osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia.  Największą grupą są rodziny z dziećmi – które również mogły liczyć na preferencje podczas pierwszego etapu naboru – a także samotni rodzice oraz młode pary, które rozpoczynają wspólne życie.

Łowicka inwestycja Funduszu Mieszkań dla Rozwoju jest objęta dopłatami do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Korzysta z nich już ponad 60 procent najemców, a miesięczna suma wsparcia dla najemców osiedla przekracza 14 tysięcy złotych.

Osiedle znajduje się  w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego. W trzech trzypiętrowych budynkach powstało 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw.. Ukłąd budynków tworzy półotwarty dziedziniec, na którym znajduje się przestrzeń sprzyjająca nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. 

Spółka PFR Nieruchomości od 2015 roku oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. W ramach dwóch funduszy – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Więcej:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mdr.pl

www.lowicz.mdr.pl