7 powodów, dla których lepiej wynająć naczepę niż kupować

W transporcie liczy się to czym przewozisz towar. Nowoczesny samochód jest niezawodny i bardziej ekonomiczny, ale nie bez znaczenia jest też „co ciągniesz”, szczególnie w przypadku transportu spożywczego, który wymaga zachowania odpowiednich warunków chłodniczych. Jak je zapewnić? Korzystając z wydajnych naczep-chłodni dostępnych w ramach przystępnego wynajmu.

Być czy mieć? To dyskusja, która pewnie jeszcze długo nie będzie miała końca. Każdy biznes jest inny, w każdym poszczególne argumenty mają różną wagę, a finalnie na decyzję wpływ mają również preferencje przedsiębiorcy. Wynajem naczepy-chłodni to rozwiązanie, które przynosi szereg konkretnych korzyści. Jakich?

1. W wynajmie naczepa może pracować dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz

Twój biznes jest sezonowy? Są okresy, w których masz znacznie więcej zadań transportowych i potrzebujesz wzmocnić swoją stałą flotę? Zatem wynajem będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. – Kiedy pojazd, w tym także naczepa, stoi to nie zarabia na siebie. Nie w każdym biznesie sprzęt jest wykorzystywany przez cały rok. Dlatego w TRUCK CARE proponujemy zarówno długo-, jak i krótkoterminowy wynajem naczep-chłodni. Korzystając z takiego przedsiębiorca może ponosić koszty użytkowania pojazdu tylko wtedy, kiedy ten realnie pracuje, np. w sezonowym szczycie – wyjaśnia Janusz Rachwał, Dyrektor Handlowy TRUCK CARE

2. Ryzyko związane z awarią i kosztami napraw? 

Nie w wynajmie. W jego ramach dostawca zapewnia nie tylko pojazd, lecz także szereg ważnych usług towarzyszących takich, jak pojazd zastępczy, serwis mechaniczny, opony czy ubezpieczenie. 

– W przypadku naczepy-chłodni w klasycznym leasingu czy też kupionej na własność, to użytkownik ponosi ryzyko kosztowe związane z usterkami i naprawami. Wynajem w TRUCK CARE zdejmuje to z głowy użytkownika, ponieważ zapewnienie sprawnego narzędzia jest po naszej stronie – mówi Rachwał. – Rozglądając się za naczepą-chłodnią warto mieć na uwadze, że to sprzęt bardziej skomplikowany niż zwykła „firanka”. Jest wyposażony w osprzęt, więc ewentualne naprawy i serwis są droższe. A dodatkowo – awaria chłodni, może się skończyć zmarnowaniem ładunku, który nie będzie się już nadawał do sprzedaży – dodaje.

3. Pewna opcja na niepewnym rynku

Zmiany koniunktury? Wahania popytu? Rynek zmienia się tak szybko, że pewna jest tylko zmiana. I tu ujawnia się kolejna przewaga wynajmu, który pozwała łatwiej i bardziej elastycznie reagować na zmiany. 

W przypadku własności lub długoterminowego leasingu pozbycie się pojazdu jest procesem, który wymaga czasu, a co za tym idzie nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty i oszczędności. – W przypadku wynajmu krótkoterminowego klient może zwrócić pojazd, jeśli jego plany i zapotrzebowanie właśnie się zmieniły. To proste i bezbolesne, a dodatkowo chroni przedsiębiorcę przed zamrażaniem kapitału i koniecznością finansowania sprzętu, którego już nie potrzebuje 

4. Wiek ma znaczenie

W wynajmie użytkownik otrzymuje nowe lub praktycznie nowe pojazdy. – W TRUCK CARE średnia wieku naczep jakie mamy we flocie to około 14 miesięcy – mówi Rachwał. Są to zatem najnowocześniejsze konstrukcje na rynku, a co za tym idzie – najbardziej wydajne i niezawodne. Efektywne układy chłodnicze w połączeniu z dobrą izolacją, oponami o niskich oporach toczenia i dobrą aerodynamiką, sprawiają że eksploatacja nowoczesnej naczepy-chłodni jest tańsza.

5. Świeżość zapewniona

Transport artykułów, które muszą być przewożone w kontrolowanej temperaturze, wymaga spełnienia wielu wymogów oraz zachowania ciągłości łańcucha chłodniczego.  Jego przerwanie, spowodowane np. awarią agregatu, może być bardziej kosztowne niż sama naprawa. Dodatkowo należy brać pod uwagę koszty utraconego towaru, który zwyczajnie może się zepsuć czy stracić oczekiwaną przez klientów świeżość. Renomowani producenci naczep prześcigają się we wdrażaniu rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo transportu spożywczego. W nowoczesnej naczepie-chłodni łatwiej i pewniej zapewnimy odpowiednie warunki dla poszczególnych. 

6. Naczepa tu i teraz

W obecnej sytuacji na rynku nie tylko chcący kupić ciągnik siodłowy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ta wymagana jest również w przypadku naczep. No chyba, że zdecydujemy się na wynajem. – Flota TRUCK CARE liczy ponad 4500 pojazdów. Mamy pojazdy w różnych konfiguracjach – od najbardziej uniwersalnych po samochody czy naczepy do specjalistycznych zastosowań. Dzięki temu naszym klientom możemy proponować dostępność pojazdów praktycznie od ręki, a to dziś istotny argument – deklaruje Rachwał.

7. Jedno rozwiązanie , wiele korzyści 

Wynajem pojazdu ciężarowego to stała miesięczna rata, w której można zawrzeć wszystkie lub część powiązanych usług, w zależności od oczekiwań klienta. Niezmienny, comiesięczny koszt ułatwia zarządzanie płynnością finansową w firmie i budżetowanie oraz wycenę zleceń. Łącząc to z eliminacją ryzyka awarii i niespodziewanych kosztów, otrzymuje usługę, która zapewnia mu szereg wymiernych korzyści. – W TRUCK CARE oferujemy nowoczesne naczepy-chłodnie wiodących producentów już od 1090 euro netto miesięcznie. To oferta, która jednoznacznie pokazuje jak przystępny jest wynajem – podsumowuje Rachwał.

 

***

TRUCK CARE to kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych stworzony z myślą o biznesie transportowym. Odpowiedź na potrzeby firm, które poszukują wygodnych i elastycznych rozwiązań. Specjalizujemy się w krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie pojazdów użytkowych. W naszej flocie posiadamy już 4500 pojazdów w najnowszych modelach uznanych marek takich jak DAF, MAN, IVECO, VOLVO, MERCEDES – BENZ CZY SCANIA, a wśród nich pojazdy z różnych segmentów – poczynając od lekkich pojazdów dostawczych oraz podwozi przeznaczonych do dystrybucji regionalnej, przez ciągniki siodłowe, pojazdy komunalne, na 4-osiowych podwoziach konstrukcyjnych kończąc. Ofertę uzupełniają naczepy KÖGEL, SCHMITZ, KRONE w różnych konfiguracjach, cysterny oraz zestawy BDF. Każdy z nich dostępny jest w pełnym kontrakcie obejmującym nie tylko wynajem, ale również finansowanie, ubezpieczenie, podatki, serwis, ogumienie oraz pakiety dodatkowe. Wynajem długokomfortowy TRUCK CARE ułatwia pracę przedsiębiorcom, optymalizując wszelkie koszty utrzymania floty. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej na terenie całego kraju, przejrzystym warunkom finansowania oraz kompleksowej obsłudze, TRUCK CARE zapewnia przedsiębiorcom pełną mobilność w realizacji usług transportowych. TRUCK CARE należy do silnej Grupy finansowej EFL, która jest częścią Credit Agricole S.A., jednej z największych instytucji finansowych w Europie oraz Credit Agricole Leasing & Factoring S.A., najważniejszego uczestnika sektora leasingu i faktoringu w Europie. To również spółka Grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla branży TSL. Więcej na www.truckcare.pl