30 lat mebli łazienkowych Duravit z Schenkenzell

Wiosną 2022 r. przypadają okrągłe urodziny tej wyjątkowej lokalizacji na świecie, należącej do specjalisty w dziedzinie mebli łazienkowych i umywalek.

Duravit_Schenkenzell_Vorfertigung

Perfekcja w każdym szczególe: związek między meblarstwem a ceramiką

– Wyjątkowa fabryka mebli łazienkowych firmy ze Schwarzwaldu

– Wysoki stopień automatyzacji zapewniający optymalną jakość

– Najnowocześniejsze technologie w połączeniu z fachowym rzemiosłem

30 lat fabryki mebli Duravit w Schenkenzell:

W kwietniu 2022 r. przypadają okrągłe urodziny tego wyjątkowego miejsca na świecie, które specjalizuje się w produkcji mebli łazienkowych i umywalek. Zakład w dolinie Kinzig wyróżnia się wyjątkowym połączeniem wysokiej automatyzacji i perfekcyjnego wykonania. Produkcja mebli stanowi rdzeń kompleksowego portfolio łazienkowego firmy Duravit, która szczyci się ponad 200-letnim doświadczeniem w produkcji ceramiki sanitarnej najwyższej jakości. 

Duravit_Schenkenzell_Portret_Webera

Ulrich Weber, dyrektor fabryki w Schenkenzell:”Części wychodzące z systemu są tak doskonale wykończone, że nie ma potrzeby ich przerabiania. Pakowanie i montaż są nadal wykonywane przez przeszkolonych pracowników. Tylko w ten sposób można osiągnąć wysoki standard jakości, do którego dąży firma Duravit”.

Od początku: połączenie tradycji i nowoczesności

W 1992 roku budynki dawnej fabryki sukna – oddalone zaledwie 25 kilometrów od siedziby w Hornbergu – dały firmie Duravit możliwość zwiększenia mocy produkcyjnych i rozszerzenia produkcji przemysłowej mebli łazienkowych. Filozofia od samego początku polegała na połączeniu wysokiego stopnia automatyzacji z fachowym rzemiosłem. Rezultat: niepowtarzalne produkty o atrakcyjnym wzornictwie i doskonałej jakości. Dzisiaj pracownicy w Schenkenzell to głównie specjaliści, tacy jak stolarze, mechanicy drewna i lakiernicy, z których wielu odbyło praktykę zawodową we własnym warsztacie szkoleniowym. Duravit zatrudnia w Schenkenzell w sumie 164 pracowników, z których dwunastu jest uczniami.

Duravit_Schenkenzell_Endmontage

Perfekcyjne dopasowanie od samego początku: wszystkie meble łazienkowe Duravit są dostarczane w postaci wstępnie zmontowanej

Wysoka automatyzacja zapewniająca maksymalną elastyczność

Przy projektowaniu zakładu od początku postawiono na precyzję wykonania i wysoką jakość. W pełni zautomatyzowany proces cięcia paneli kojarzy się z fabryką samochodów i charakteryzuje się wzorcowymi standardami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wysoki poziom automatyzacji umożliwia maksymalną elastyczność w produkcji różnych elementów mebli łazienkowych z takich serii, jak Ketho.2, L-cube, D-Neo czy Happy D.2 Plus.

Duravit_Schenkenzell_Ausbildung

Rozwój następnej generacji: atrakcyjne możliwości kształcenia dla przyszłych specjalistów we własnym warsztacie szkoleniowym od ponad 25 lat

Podstawowym elementem jest nowa linia produkcyjna, która została uruchomiona w 2020 roku. System MES (Manufacturing Execution System) steruje procesem produkcyjnym, który obejmuje trzy roboty, a także magazyn płyt, piły, magazyn warstw, magazyn sortujący i linię formatującą. Na miejscu można wyprodukować około 110 000 różnych komponentów, można też realizować zamówienia niestandardowe. Nie magazynuje się części mebli: każdy wyprodukowany element jest częścią zamówienia i może być wyprodukowany w minimalnej partii o wielkości jednego egzemplarza. Nowe lub zmodyfikowane linie produktów mogą być elastycznie włączane do procesu produkcyjnego w partiach o różnej wielkości. W zależności od projektu, meble są wysyłane w ciągu trzech do sześciu tygodni od momentu realizacji zamówienia.

Duravit_Schenkenzell_Werk

In situ od ponad 30 lat: Produkcja łazienek Duravit w Schenkenzell

Rzemiosło i najnowocześniejsze procesy

Elementy wychodzące z systemu są tak doskonale wykończone, że nie wymagają żadnej obróbki. Pakowanie i montaż są  wykonywane przez przeszkolonych pracowników. Tylko w ten sposób można osiągnąć wysoki standard jakości, do którego dąży firma Duravit” – wyjaśnia kierownik zakładu Ulrich Weber. W Schenkenzell wykwalifikowane rzemiosło jest w XXI wieku bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek wcześniej: “Nasz opatentowany proces c-bonded, unikalny na skalę światową, łączy ceramikę umywalki z powierzchnią meblową szafki pod umywalkę. Wymaga to precyzyjnej obróbki, która jest wykonywana ręcznie.” 

Duravit_Schenkenzell_Produktionsanlage

Wysoki stopień automatyzacji: linia produkcyjna została uruchomiona w 2020 r.

Własny dział rozwoju z intensywnymi testami praktycznymi

Wewnętrzny dział rozwoju dba o to, aby nawet niekonwencjonalne projekty doskonale sprawdzały się w codziennym użytkowaniu. Wspierany przez zespół ds. jakości dba o to, aby wszystkie meble łazienkowe spełniały najwyższe standardy, poddając je testom wytrzymałościowym i funkcjonalnym, próbom w komorze klimatycznej oraz korzystając z pomocy certyfikowanych laboratoriów badawczych.