200 najlepszych i kreatywnych już w Digital Hub Warsaw

Co łączy doktora habilitowanego, doświadczoną inżynier cybersecurity oraz pasjonata nowych technologii, który nie boi się wyzwań? Digital Hub Warsaw w Bayer!  Szeregi tego nowoczesnego hubu zasilili kolejni pracownicy. 200 specjalistów branży IT będzie pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi, wspierającymi ochronę zdrowia i rolnictwo – dwa kluczowe obszary działalności firmy Bayer.

Digital Hub Warsaw jest ważną, integralną częścią globalnej organizacji, która skupia się na przyspieszeniu transformacji cyfrowej w Bayer. Pracują tu zarówno eksperci z Polski, jak i z zagranicy. Do zespołu DHub Warsaw dołączyli kolejni specjaliści, m.in.: inżynierowie oprogramowania i danych, analitycy, profesjonaliści w dziedzinach machine learning, artificial intelligence, inżynierii rozwiązań chmurowych i wielu innych. 

Zależy nam na otwartych umysłach, które podważają istniejące prawdy, poszukają rozwiązań, a w ograniczeniach widzą potencjał do rozwoju. Chcemy współpracować z osobami, które nie boją się podejmować decyzji i wiedzą, że ich zaangażowanie ma znaczenie, bo pracując w Bayer mogą mieć realny wpływ na lepsze życie innych. Razem zmieniamy oblicze rolnictwa, farmacji i medycyny. Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które wspólnie tworzymy – mówi Bogusław Tobiasz, dyrektor Digital Hub Warsaw firmy Bayer.

Ta globalna firma ściśle współpracuje z pozostałymi centrami IT firmy Bayer w Niemczech, USA i innych krajach. Dzięki temu ma stały dostęp do najnowszych technologii, dobrych praktyk i wypracowanych rozwiązań, które mogą przyspieszyć pracę nad przełomowymi rozwiązaniami.

DHub Warsaw stawia na wielokulturowość i inkluzyjność, dlatego wśród pracowników jest aż 35% kobiet, a 14% zespołu, to osoby z zagranicy między innymi Tajwanu, Indii, Portugalii, Włoch, Ukrainy i USA. Firma jest też docenianym miejscem pracy przez ekspertów z bogatym doświadczeniem naukowym. 3% pracowników Digital Hub Warsaw ma tytuł doktora. Różnorodność wiekowa pracowników – członkowie zespołu mają od 22 do 60 lat – pokazuje także, że to miejsce pracy, które spełnia oczekiwania ludzi na różnym etapie życia.

To, co wyróżnia Digital Hub firmy Bayer to także kultura pracy, która ma mało wspólnego
 z utartymi strukturami i hierarchią. Tu liczy się kreatywność, kształtowanie rozwiązań i myślenie w stylu „out of the box”, dlatego praca przypomina bardziej funkcjonowanie w start-upie, niż tradycyjnej firmie IT. Taki styl wyzwala kreatywność, sprawczość wśród pracowników i daje swobodne pole do własnego rozwoju.

Dodatkowo, pracownicy DHub Warsaw mają możliwość, aby pracować w trybie hybrydowym lub tradycyjnie z biura. Ta elastyczność jest dużym atutem dla specjalistów, którzy cenią sobie indywidualizm i niezależność.

O firmie Bayer 

Firma Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach nauk Life Sciences, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. Jej produkty i usługi mają na celu przyniesienie korzyści ludziom i planecie poprzez wspieranie wysiłków zmierzających do przezwyciężenia głównych wyzwań związanych z rosnącą i starzejącą się populacją globalną. Bayer angażuje się w zrównoważony rozwój i wywieranie pozytywnego wpływu poprzez swoją działalność. Jednocześnie Grupa dąży do poprawy rentowności i tworzenia wartości poprzez innowacje i wzrost. Marka Bayer oznacza zaufanie, niezawodność i jakość na całym świecie. W roku podatkowym 2021 Grupa zatrudniała około 100 000 osób, a wartość jej sprzedaży wyniosła 44,1 mld euro. Wydatki na badania i rozwój – przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych – wyniosły 5,3 mld euro. Więcej informacji na stronie internetowej www.bayer.com.